  • CR0402-FX-2100GLF
CR0402-FX-2100GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0402-FX-2100GLF
HK JDW NO:
103-CR0402-FX-2100GLF
Datasheet:
CR0402-FX-2100GLF
Description:
FIXED RESISTOR CR0402 Series, Thick Film, 210Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 35939
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0402-FX-2100GLF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    210Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm