  • CQ0402BRNPOYBN3R9
CQ0402BRNPOYBN3R9
advertisement
Manufacturer No:
CQ0402BRNPOYBN3R9
HK JDW NO:
898-CQ0402BRNPOYBN3R9
Datasheet:
CQ0402BRNPOYBN3R9
Description:
CQ 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0402BRNPOYBN3R9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.9pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm