  • CQ0201CRNPO8BN2R7
CQ0201CRNPO8BN2R7
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201CRNPO8BN2R7
HK JDW NO:
898-CQ0201CRNPO8BN2R7
Datasheet:
CQ0201CRNPO8BN2R7
Description:
CQ 2.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 29940
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201CRNPO8BN2R7
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm