  • CPF0402B249KE1
CPF0402B249KE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B249KE1
HK JDW NO:
792-CPF0402B249KE1
Datasheet:
CPF0402B249KE1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 249kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5255
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B249KE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    249kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm