  • HRG3216P-2000-B-T1
HRG3216P-2000-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
HRG3216P-2000-B-T1
HK JDW NO:
740-HRG3216P-2000-B-T1
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HRG Series, Thin Film, 200Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 851
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HRG3216P-2000-B-T1
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm