  • CP00225R600KB143
CP00225R600KB143
advertisement
Manufacturer No:
CP00225R600KB143
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP00225R600KB143
Package:
Axial
Datasheet:
CP00225R600KB143
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00225R600KB143
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    22W
  • Max Power Dissipation
    22W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    15.87mm