  • CMR03F131GOYP
CMR03F131GOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F131GOYP
HK JDW NO:
192-CMR03F131GOYP
Datasheet:
CMR03F131GOYP
Purchasing and Inquiry
CMR03F131GOYP Overview
This part is measured at its terminal pitch 3mm.A 0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm dimension and a size/dimension of 0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm ensure reliability.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 50V for high efficiency.The part has a temperature coefficient of 0/+70ppm/Cel ppm/°C.Its voltage - Rated is 50V.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CMR03F131GOYP Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 50V
CMR03F131GOYP Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • Lasers
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F131GOYP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2713
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.3mm