  • CMF5092K000BHEB
CMF5092K000BHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF5092K000BHEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF5092K000BHEB
Description:
FIXED RESISTOR, 92kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5092K000BHEB
  • Series
    CMF INDUSTRIAL
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    92kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Lead Diameter
    0.41 mm