  • CMF5010K000JKRE
CMF5010K000JKRE
advertisement
Manufacturer No:
CMF5010K000JKRE
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF5010K000JKRE
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5010K000JKRE
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Lead Diameter
    0.41 mm
  • Rated Temperature
    70°C