  • CM6350-475
CM6350-475
advertisement
Manufacturer No:
CM6350-475
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-CM6350-475
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
CM6350-475
Description:
Common Mode Filters / Chokes 4700uH 25% 1.05ohm Choke SMT Common
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM6350-475
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    9.39mm
  • Inductance
    4.7 mH
  • Max DC Current
    250mA
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.05Ohm
  • Inductance @ Frequency
    4.7mH @ 10kHz
  • Diameter
    8.9mm
  • Height
    5.334mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    CM6350
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.360W 9.14mmx9.14mm
  • Tolerance
    25%