  • SCF19XV-190-1R5A005JV
SCF19XV-190-1R5A005JV
advertisement
Manufacturer No:
SCF19XV-190-1R5A005JV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SCF19XV-190-1R5A005JV
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 0.3MH, 19A, 1.89MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCF19XV-190-1R5A005JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C
  • Series
    SCF-XV
  • Size / Dimension
    1.181" L x 0.744" W (30.00mm x 18.90mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.89mOhm
  • Current Rating (Max)
    19A
  • Inductance @ Frequency
    300 μH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
    1000V (1kV)
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    1000V (1kV)
  • Height (Max)
    1.122" (28.50mm)