  • CLF7045T-1R5N-CA
CLF7045T-1R5N-CA
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045T-1R5N-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF7045T-1R5N-CA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF7045T-1R5N-CA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045T-1R5N-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    799.995193mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-CA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    14.3mOhm
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.9A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.3mOhm Max
  • Max DC Current
    7.3A
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm