  • CLF6045T-470M-H
CLF6045T-470M-H
advertisement
Manufacturer No:
CLF6045T-470M-H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF6045T-470M-H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF6045T-470M-H
Description:
Quantity:
In Stock : 8795
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF6045T-470M-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-H
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.232W 6.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    6.1976mm
  • Width
    5.8928mm