  • CLF12555T-6R8N-H
CLF12555T-6R8N-H
advertisement
Manufacturer No:
CLF12555T-6R8N-H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF12555T-6R8N-H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF12555T-6R8N-H
Description:
Quantity:
In Stock : 7777
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF12555T-6R8N-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    12.4968mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.7A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm
  • Max DC Current
    8A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8A
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    12.4968mm