  • CLD4MA2D115
CLD4MA2D115
advertisement
Manufacturer No:
CLD4MA2D115
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CLD4MA2D115
Package:
Datasheet:
CLD4MA2D115
Description:
COND LEVEL 4+1 MULIT FUNC DIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLD4MA2D115
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    CL
  • Feature
    Adjustable Sensitivity
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    High/Low Level
  • Voltage - Supply
    115VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A), SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    8A @ 250VAC
  • Sensitivity
    250 Ω ~ 500k Ω