  • CLD2EA1C115
CLD2EA1C115
advertisement
Manufacturer No:
CLD2EA1C115
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CLD2EA1C115
Package:
Datasheet:
CLD2EA1C115
Description:
DIN Rail Mounting Conductive Level Sensor,-20degC to +50degC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLD2EA1C115
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Body Material
    ABS
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Published
    2010
  • Series
    CL
  • Feature
    Adjustable Sensitivity
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    High/Low Level
  • Voltage - Supply
    115VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Cable Length
    100m
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    8A @ 250VAC
  • Sensitivity
    250 Ω ~ 500k Ω