  • CKG57KX7T2E155K335JJ
CKG57KX7T2E155K335JJ
advertisement
Manufacturer No:
CKG57KX7T2E155K335JJ
HK JDW NO:
769-CKG57KX7T2E155K335JJ
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MEGACAP, CKG 1.5μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 10152
Step5Bar-code shipping tag
CKG57KX7T2E155K335JJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
    L-Lead
  • Height
    3.35mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm