  • CKCM25X8R1H681M060AK
CKCM25X8R1H681M060AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X8R1H681M060AK
HK JDW NO:
769-CKCM25X8R1H681M060AK
Purchasing and Inquiry
CKCM25X8R1H681M060AK Overview
A seat's maximum height is 0.028 0.70mm.In this case, the size/dimension is 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 50V.It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.X8R is the temperature coefficient.The product is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.In this part, the terminal pitch is 640μm.
CKCM25X8R1H681M060AK Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X8R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X8R1H681M060AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X8R1H681M060AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X8R1H681M060AK
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680pF
  • Number of Functions
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm