  • CKCM25X8R1H152M060AK
CKCM25X8R1H152M060AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X8R1H152M060AK
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCM25X8R1H152M060AK
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25X8R1H152M060AK Overview
Sitting at 0.028 0.70mm height reaches the maximum height.This program operates with 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm as its size/dimension.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 50V.The chip is rated at 50V voltage.It has a temperature coefficient of X8R.There is a case 0504 (1410 Metric) that contains the product.In this part, the terminal pitch is 640μm.
CKCM25X8R1H152M060AK Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X8R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X8R1H152M060AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X8R1H152M060AK applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X8R1H152M060AK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1500pF
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm