  • CKCM25X7R1H472M060AL
CKCM25X7R1H472M060AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X7R1H472M060AL
HK JDW NO:
769-CKCM25X7R1H472M060AL
Purchasing and Inquiry
CKCM25X7R1H472M060AL Overview
Seating height reaches 0.028 0.70mm.With size/dimension 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm, it operates.Its rated (DC) voltage (URdc) is 50V.The voltage - Rated of the chip is rated 50V voltage.A temperature coefficient of X7R is assigned to it.A 0504 (1410 Metric) case contains the product.A 640μm terminal pitch is used for this part.
CKCM25X7R1H472M060AL Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X7R1H472M060AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X7R1H472M060AL applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X7R1H472M060AL
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm