  • CKCM25X7R1E103M060AA
CKCM25X7R1E103M060AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X7R1E103M060AA
HK JDW NO:
769-CKCM25X7R1E103M060AA
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25X7R1E103M060AA Overview
It reaches a maximum height of 0.035 0.90mm when seated.In this case, the size/dimension is 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.In terms of temperature coefficient, it is X7R.In a 0504 (1410 Metric) case, the product is packaged.Part number 640μm has a fixed terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 25V.
CKCM25X7R1E103M060AA Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of X7R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X7R1E103M060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X7R1E103M060AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X7R1E103M060AA
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.37mm