  • CKCM25X5R0J224M060AK
CKCM25X5R0J224M060AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X5R0J224M060AK
HK JDW NO:
769-CKCM25X5R0J224M060AK
Purchasing and Inquiry
CKCM25X5R0J224M060AK Overview
Seating height reaches 0.028 0.70mm.It operates at 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm sizes and dimensions.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.- rated voltage of the chip is 6.3V volts.Having a coefficient of X5R, it is at room temperature.Packaging consists of a 0504 (1410 Metric) case.In this part, the terminal pitch is 640μm.
CKCM25X5R0J224M060AK Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 6.3V
a voltage rating of 6.3V volts
A temperature coefficient of X5R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X5R0J224M060AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X5R0J224M060AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X5R0J224M060AK
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm