  • CKCL44X5R1H471M085AA
CKCL44X5R1H471M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44X5R1H471M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44X5R1H471M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44X5R1H471M085AA Overview
A seat's maximum height is 0.039 1.00mm.Size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is used.There is no rated voltage (URdc) for this electrical device.This chip has a voltage rating of 50V volts.The coefficient of temperature is X5R.0805 (2012 Metric) cases contain the product.In this part, the terminal pitch is 500μm.
CKCL44X5R1H471M085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 500μm terminal pitch
CKCL44X5R1H471M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44X5R1H471M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44X5R1H471M085AA
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470pF
    500μm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm