  • CKCL44X5R1H222M085AA
CKCL44X5R1H222M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44X5R1H222M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44X5R1H222M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44X5R1H222M085AA Overview
Sitting at 0.039 1.00mm height reaches the maximum height.It operates at 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm sizes and dimensions.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.It has a temperature coefficient of X5R.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.500μm is the terminal pitch of this part.
CKCL44X5R1H222M085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 500μm terminal pitch
CKCL44X5R1H222M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44X5R1H222M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44X5R1H222M085AA
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200pF
    500μm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm