  • CKCL44X5R1H221M085AA
CKCL44X5R1H221M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44X5R1H221M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44X5R1H221M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44X5R1H221M085AA Overview
Sitting at 0.039 1.00mm height, the maximum height is reached.This program operates with 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm as its size/dimension.In this electrical device, the rated (DC) voltage is 50V (URdc).This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.Temperature coefficient = X5R.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.This part has a terminal pitch of 500μm.
CKCL44X5R1H221M085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 500μm terminal pitch
CKCL44X5R1H221M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44X5R1H221M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44X5R1H221M085AA
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220pF
    500μm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm