  • CKCL22X7R1H104M085AB
CKCL22X7R1H104M085AB
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1H104M085AB
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1H104M085AB
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1H104M085AB Overview
When seated, the height reaches 0.033 0.85mm.0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is the size/dimension of the object.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 50V.This chip has a voltage rating of 50V volts.It has a temperature coefficient of X7R.There is a case 0805 (2012 Metric) that contains the product.Parts such as this have a 1mm terminal pitch.
CKCL22X7R1H104M085AB Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1H104M085AB Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1H104M085AB applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1H104M085AB
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    X7R
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Terminal Pitch
    1mm
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm