  • CKCL22X7R1H103M085AL
CKCL22X7R1H103M085AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1H103M085AL
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1H103M085AL
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1H103M085AL Overview
When seated, the height reaches 0.033 0.85mm.Size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is used.Its rated (DC) voltage is 50V.This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.Temperature coefficient is X7R.Packaging consists of a 0805 (2012 Metric) case.This part has a terminal pitch of 1mm.
CKCL22X7R1H103M085AL Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1H103M085AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1H103M085AL applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1H103M085AL
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Terminal Pitch
    1mm
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm