  • CKCL22X7R1E104M085AK
CKCL22X7R1E104M085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1E104M085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1E104M085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1E104M085AK Overview
A seat's maximum height is 0.033 0.85mm.Size/dimension is set to 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This chip has a voltage rating of 25V volts.The coefficient of temperature is X7R.The product is packaged in a 0805 (2012 Metric) case.1mm is the terminal pitch of this part.
CKCL22X7R1E104M085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1E104M085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1E104M085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1E104M085AK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm