  • CKCL22X5R1C224M085AK
CKCL22X5R1C224M085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X5R1C224M085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22X5R1C224M085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22X5R1C224M085AK Overview
When seated, the maximum height reaches 0.033 0.85mm.It operates on a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.(URdc) is the rated (DC) voltage of this electrical device.There is no voltage rating on the chip.There is no temperature coefficient for it.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.In this part, the terminal pitch is 1mm.
CKCL22X5R1C224M085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 16V
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of X5R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X5R1C224M085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X5R1C224M085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X5R1C224M085AK
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm