  • CKCL22CH1H331K085AA
CKCL22CH1H331K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22CH1H331K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22CH1H331K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22CH1H331K085AA Overview
Seating height reaches 0.033 0.85mm.This program operates with 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm as its size/dimension.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.CH is the temperature coefficient.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.This part has a terminal pitch of 1mm.
CKCL22CH1H331K085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of CH
a 1mm terminal pitch
CKCL22CH1H331K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22CH1H331K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22CH1H331K085AA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm