  • CKCL22C0G2A220K085AK
CKCL22C0G2A220K085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G2A220K085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G2A220K085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G2A220K085AK Overview
Sitting at 0.033 0.85mm height, the maximum height is reached.In this case, the size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Having a coefficient of C0G NP0, it is at room temperature.A 0805 (2012 Metric) case contains the product.There is no terminal pitch on this part.The voltage rated for this electrical part is 100V.
CKCL22C0G2A220K085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G2A220K085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G2A220K085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G2A220K085AK
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    1mm
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    2
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm