  • CKCL22C0G1H221K085AK
CKCL22C0G1H221K085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H221K085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H221K085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H221K085AK Overview
Sitting at 0.033 0.85mm height reaches the maximum height.With size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm, it operates.Having a coefficient of C0G NP0, it is at room temperature.Packaging consists of a 0805 (2012 Metric) case.Part number 1mm has a fixed terminal pitch.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
CKCL22C0G1H221K085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H221K085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H221K085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H221K085AK
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm