  • CKCL22C0G1H220K085AK
CKCL22C0G1H220K085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H220K085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H220K085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H220K085AK Overview
When seated, the height reaches 0.033 0.85mm.It operates at 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm sizes and dimensions.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.This part has a 1mm pitch at the terminals.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CKCL22C0G1H220K085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H220K085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H220K085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H220K085AK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm