  • CKCA43X7R1C104M
CKCA43X7R1C104M
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43X7R1C104M
HK JDW NO:
769-CKCA43X7R1C104M
Purchasing and Inquiry
CKCA43X7R1C104M Overview
It has a 800μm terminal pitch.A voltage of 16V is required for the operation of this electrical part.
CKCA43X7R1C104M Features
a 800μm terminal pitch
CKCA43X7R1C104M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43X7R1C104M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43X7R1C104M
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    16V
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm