  • CKCA43C0G1H680K100AA
CKCA43C0G1H680K100AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43C0G1H680K100AA
HK JDW NO:
769-CKCA43C0G1H680K100AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCA43C0G1H680K100AA Overview
When seated, the maximum height reaches 0.043 1.10mm.0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is its size/dimension.Temperature coefficient = C0G NP0.There is a case 1206 (3216 Metric) that contains the product.This part has a 800μm pitch at the terminals.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCA43C0G1H680K100AA Features
the maximal height is 0.043 1.10mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CKCA43C0G1H680K100AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43C0G1H680K100AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43C0G1H680K100AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    10.007382mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    3.2mm