  • CK45-R3AD332K-VRA
CK45-R3AD332K-VRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3AD332K-VRA
HK JDW NO:
769-CK45-R3AD332K-VRA
Description:
CK45-RR 3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% R 0.531Dia 13.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 11315
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3AD332K-VRA
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CK45-RR
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    5320
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    5mm