  • CFR200J330R
CFR200J330R
advertisement
Manufacturer No:
CFR200J330R
HK JDW NO:
792-CFR200J330R
Datasheet:
CFR200J330R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 8518
Step5Bar-code shipping tag
CFR200J330R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFR200, Neohm
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -450ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Carbon Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    5.5mm