  • CDV30EH510FO3F
CDV30EH510FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EH510FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EH510FO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30EH510FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EH510FO3F Overview
Voltage - Rated of this electronic part is 1.5kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30EH510FO3F Features
a voltage rating of 1.5kV
CDV30EH510FO3F Applications
  • CATV
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EH510FO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    51pF
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    1.5kV