  • CDR35BP822BKUR
CDR35BP822BKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP822BKUR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR35BP822BKUR
Package:
1825
Datasheet:
CDR35BP822BKUR
Purchasing and Inquiry
CDR35BP822BKUR Overview
There is no temperature coefficient for it.There are no cases included with the product.A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
CDR35BP822BKUR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR35BP822BKUR Applications
There are a lot of KEMET CDR35BP822BKUR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP822BKUR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness
    1.5mm