  • CDR32BP391BKUS
CDR32BP391BKUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP391BKUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP391BKUS
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CDR32BP391BKUS Overview
Temperature coefficient is 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 1206 case.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CDR32BP391BKUS Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP391BKUS Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP391BKUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP391BKUS
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm