  • CDR32BP152BKWR
CDR32BP152BKWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP152BKWR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP152BKWR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP152BKWR Overview
It operates from a voltage of 100VV DC.
CDR32BP152BKWR Features
CDR32BP152BKWR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP152BKWR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP152BKWR
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm