  • CDR31BP370BFUP
CDR31BP370BFUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP370BFUP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR31BP370BFUP
Package:
Datasheet:
CDR31BP370BFUP
Purchasing and Inquiry
CDR31BP370BFUP Overview
Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR31BP370BFUP Features
CDR31BP370BFUP Applications
There are a lot of KEMET CDR31BP370BFUP applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP370BFUP
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    37pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3mm