  • CDR03BX393BKUS
CDR03BX393BKUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BX393BKUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR03BX393BKUS
Package:
Datasheet:
CDR03BX393BKUS
Purchasing and Inquiry
CDR03BX393BKUS Overview
Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR03BX393BKUS Features
CDR03BX393BKUS Applications
There are a lot of KEMET CDR03BX393BKUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BX393BKUS
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm