  • CDR02BX822BKUM
CDR02BX822BKUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX822BKUM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR02BX822BKUM
Package:
1805
Purchasing and Inquiry
CDR02BX822BKUM Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.A 1805 case contains the product.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR02BX822BKUM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CDR02BX822BKUM Applications
There are a lot of KEMET CDR02BX822BKUM applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX822BKUM
  • Package / Case
    1805
  • Series
    C(SIZE)P
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    0.98mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    1.27mm