  • CD15FD121JO3F
CD15FD121JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD15FD121JO3F
HK JDW NO:
192-CD15FD121JO3F
Datasheet:
CD15FD121JO3F
Purchasing and Inquiry
CD15FD121JO3F Overview
The size/dimension of this device is 0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm in order to ensure a high level of reliability.This device requires a voltage of - Rated DC of 500V in order to be fully functional.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
CD15FD121JO3F Features
its size/dimension is 0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FD121JO3F Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • CATV
  • MRI Coils
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CD15FD121JO3F
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    500V
  • Height
    9.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    11.7mm