  • MCM01-009DD330J-F
MCM01-009DD330J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009DD330J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009DD330J-F
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MCM01-009DD330J-F
Purchasing and Inquiry
MCM01-009DD330J-F Overview
The size/dimension of this module is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm in order to provide high reliability.It requires voltage - Rated DC of 500V to function fully.Temperature coefficients 100 ppm/°C are set with the part.It is recommended that the device remain at -55°C~200°C at all times when in operation.
MCM01-009DD330J-F Features
its size/dimension is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
MCM01-009DD330J-F Applications
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • CATV
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009DD330J-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    MCM01
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    10.16mm
  • Military Standard
    Not
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    4640
  • Height
    4.191mm
  • Length
    15.367mm