  • CB042D0684KBC
CB042D0684KBC
advertisement
Manufacturer No:
CB042D0684KBC
HK JDW NO:
66-CB042D0684KBC
Package:
2220
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 10% 2220 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB042D0684KBC
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AC RATED VOLTAGE(V):40
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Height
    4mm
  • Length
    5.8mm