  • CB037I0472JBA
CB037I0472JBA
advertisement
Manufacturer No:
CB037I0472JBA
HK JDW NO:
66-CB037I0472JBA
Description:
4.7nF Film Capacitor 5% 1812 SMD/SMT 200V-DC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Quantity:
In Stock : 896
Step5Bar-code shipping tag
CB037I0472JBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.2mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Length
    4.7mm