  • CA064C180K3GACTU
CA064C180K3GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C180K3GACTU
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CA064C180K3GACTU
Datasheet:
CA064C180K3GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C180K3GACTU Overview
When seated, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is used.C0G NP0 is the temperature coefficient.A case of 0612 (1632 Metric) is used to package the product.The terminal pitch of this part is 800μm.It operates from a voltage of 25VV DC.
CA064C180K3GACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA064C180K3GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C180K3GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C180K3GACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm