  • CA0508JRNPO9BN220
CA0508JRNPO9BN220
advertisement
Manufacturer No:
CA0508JRNPO9BN220
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CA0508JRNPO9BN220
Package:
0508 (1220 Metric)
Datasheet:
CA0508JRNPO9BN220
Purchasing and Inquiry
CA0508JRNPO9BN220 Overview
When seated, the maximal height is 0.028 0.70mm.Size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is used.- rated voltage of the chip is 50V volts.Temperature coefficient = C0G NP0.There is a case 0508 (1220 Metric) that contains the product.In this part, the terminal pitch is 500μm.
CA0508JRNPO9BN220 Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
CA0508JRNPO9BN220 Applications
There are a lot of Yageo CA0508JRNPO9BN220 applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CA0508JRNPO9BN220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    CA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm